Rozegrano Finał Młode Talenty 2024

Jarosław Pawlak

6 października 2024 r. na zbiorniku Paruszowiec k/Rybnika przy pochmurnej pogodzie rozegrane zostały cykliczne Okręgowe Zawody Spławikowe "Finał Młode Talenty 2024".

Na zaproszenie przybyła również 3 osobowa drużyna z Czech która rywalizowała z wytypowaną polską 3 osobową druzyną.

Poprzez eliminacje w Rejonach do finału zakwalifikowało się 60 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii U12 udział brało 29 zawodników, U14 – 20, a w 16 -14.

Łowiono głównie leszcze, płocie, okonie, krąpie i liny oraz liczne  karpie, ale wymiar ochronny przekroczył  tylko jeden. . Nie wszyscy zawodnicy przedłożyli ryby do wagi.

W rywalizacji drużynowej zwyciężyła drużyna PZW Katowice w składzie:

12 lat kol. Mastej Damian

14 lat kol. Filip Szołtysik

16 lat kol. Skóra Dawid

drugie miejsce zajęła Ostrawa-Czechy w składzie:

12 lat kol. Malczok Mikulas

14 lat kol. Malczok Matyas

16 lat kol. Lukas Petr

W zawodach indywidualnie zwyciężyli:

Kat. U12     1. kol. Fox Kamil            43 Pyskowice        5 160 pkt

2. kol. Pielacz Kacper      83 Boguszowice    2 360 pkt

3. kol. Kalus Kacper        3 Bytom                   960 pkt

U14             1. kol. Szołtysik Filip      72 Zamet               1 490 pkt

2. kol. Biwo Jakub           72 Zamet               1 480 pkt

3. kol. Mastela Alan          12 Pniówek              690 pkt

U16             1. kol. Andruch Szymon     86 KWK Śląsk     4 590 pkt

2. kol. Laksa Damian           3 Bytom              1 650 pkt

3. kol. Kuchta Bartosz       55 Niwka              1 925 pkt

Sędzią główny zawodów był kol. Piotr Gołda, sekretarzem kol. Sebastian Kuźnik, Okręgową Komisję ds. Młodzieży reprezentował wice przewodniczący kol. Roman Łysiak oraz kol. Dariusz Jesiak i kol. Andrzej Stokfisz

I jak co roku  podziękowanie dla gospodarza zbiornika reprezentowanym przez prezesa koła kol. Krzysztofa Szwarca za wzorowe przygotowanie łowiska do rozegrania zawodów. Dzieci i młodzież dziękują i mają nadzieję że w przyszłym roku znowu się tu spotkają na kolejnym finale, a ryby lepiej dopiszą.

👉  Wyniki Indywidualne-U12 -U14-U16 Finał Młode Talenty 2024

👉 Wyniki U12 - SEKTORY

👉 Wyniki U14 - SEKTORY

👉 Wyniki U16 - SEKTORY

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży.

Foto kol. Natalia Golasz i kol. Roman Łysiak

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.